Makhill | Hizmetlerimiz
3758
page-template-default,page,page-id-3758,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

Hizmetlerimiz

 

DEPOLAMA

Makhill, konusunda uzman ve eğitimli personeli ile ortak kullanımlı depolarında hizmet vermenin yanı sıra firmanıza ve/veya ürünlerinize özel depolar kurmak ve işletmek üzere yapılmıştır.
 
Makhill, yüksek standartları, etkin ve teknoloji ile iç içe depolama felsefesi ile üretim bandından müşteri ürünlerini alarak yine müşteri lokasyonundaki tüm depo operasyonlarını da gerçekleştirip yönetebilir.
 
Makhill depolarında /24 güvenlik, uluslararası standartlara uygun yangın emniyeti ve bütün kaza ve doğal afetlere karşı sigorta uygulamaları mevcuttur.
 
Katma Değerli Hizmetler

 • Sipariş toplama (Adet, koli veya palet)
 • Etiketleme, barkodlama, kitapçık koyma
 • Paletleme, palet oluşturma, strechleme
 • Müşteri kullanımına internet üzerinden açık Bilişim Teknolojileri çözümü
 • Müşteri kullanımına tahsisli depo ofisleri
Deponuzu Biz Yönetelim
 
Makhill, depo ve antrepo hizmetlerinin yanı sıra, müşterilerinin kendi bünyesinde veya farklı bir lokasyonda kurulacak depolarının işletilmesi konusunda da hizmet sunmaktadır. Müşterilerini bu sayede yüksek ölçekli sermaye harcamalarından, personel istihdamının getirdiği yaptırımlardan, yüksek işletme maliyetlerinden, yönetimsel zorluklardan ve iş gücü problemlerinden kurtaran Logimarket , bu hizmeti sayesinde müşterilerinin temel işlerine odaklanmalarına olanak sağlamaktadır.
 
Makhill uzman kadrosu ile mevcut müşteri deposunda teknolojik yenilikler ve yeni süreçler geliştirmekte, deponuza profesyonellik ve Logimarket depo standartlarını getirmektedir. Geliştirilen internet tabanlı maliyet yöneyimi yazılımı ile deponuzu biz işletelim kapsamında birlikte çalıştığımız müşterilerimiz depoda gerçekleşen sabit ve değişken maliyetleri online olarak izleyebilmekte, onaylanabilmekte ve raporlanabilmektedir.
 

SİGORTA

MAKHİLL olarak siz değerli müşterilerimize gemi nakliyat sigortası ve uçak nakliyat sigortalarını bünyemizde bulunmaktayız.
 

DAĞITIM

Uzun yıllardan beri süre gelen tecrübe ve birikimleriyle Türkiye’de üretim (elleçleme), depolama ve dağıtım hizmetlerinin bir arada bulunduğu bir hizmet kalitesini ve özel dağıtımlar departmanını kurarak başlatıp, bu birleşmenin yarattığı esneklik ve maliyet düşürücü etkileri müşterilerimize yansıtarak, müşterilerimizin en avantajlı birim fiyatlara ve konfora sahip olmalarını sağlamaya devam ediyoruz…
 
Bünyemizde profesyonel ekibimizin bulunması, dağıtıma gitmeden önce yapılacak bilgilendirme ve randevu aramalarını; ayrı bir üretim ekibinin bulunması ile de teslim edilecek ürünün niteliğine göre ayrıştırma, paketleme ve kısaca üretim işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktayız. Tüm bu süreç getiren işlerin birleşimi kaybedilen zamanın kazanımını, hızlı, başarılı ve memnuniyet artıran bir teslimat modelini başlatmaktadır.
 
Özel Dağıtım ekibimiz ile de, kaliteli hizmet, VİP müşterilere rahatlıkla ulaşma, güvenlik gerektiren dağıtımların özenerek yapılmasını sağlamaktayız.
 

KAPI TESLİMLERİ

Dağıtım alanımız olarak yüksek hacimli katalog dağıtımı ve adressiz dağıtımları seçtik ve bu alanda terzi dikişi çalışmaktayız.
 
Bu hizmetleri yanlızca müşterilerimizin bulunduğu noktalarda ve kendi şubelerimiz ile yapmaktayız. Elemanlarımızın çantasında ikinci bir iş bulunmaz.
 
Adresli dağıtımlarımızda PDA ile dağıtım hizmeti vermekteyiz. Adressiz dağıtımlarda da Türkiye de bir ilk olarak bu yıl PDA ile dağıtıma geçip tüm dağıtım noktalarının teslimatını müşterimize on lıne vereceğiz.
 
Adressiz dağıtımlarda PK alternatif olarak; yapışkanlı poşet ve kendi tasarımımız posta kutularını da kullanmaktayız. TSE den onaylı İSO belgeli tek
 

TEHLİKELİ MADDE PAKETLEME

Tehlikeli Maddeler Lojistiği Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli, en sorunlu, en dikkat gerektiren hususlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu işi yapabilecek kişi, kurum ve kuruluşların kesinlikle sertifikalı, eğitimli olması esastır. Bu sertifikalar ve eğitimler “2” yılda bir yenilenir. Lojistik ağındaki tüm Tehlikeli Madde Gönderimlerinde, Paket Talimatları gereği, seçilecek paketler, bunların iç kapları, paket üzerindeki etiketler ve işaretler her Ülkenin, Her Taşıyıcının farklı yönetmelikleri doğrultusunda uygulanmaktadır.
 
Bu sebeple, paketlemenin ambalajlamanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. ADR, IMDG, IATA, IRU kuralları UN ( Birleşmiş Milletler ) tarafından ortaya çıkarılan temel kuralların üzerine inşa edilmiş olmakla beraber, bağlayıcıdırlar. Yasal yaptırımlar, yasaların belirlediği uygulamaların yanlışlığı ile ortaya çıkar ki, en fazla önem kazanıp ortaya çıktığı an, paketler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Türkiye de, bu hususta hemen hemen hiçbir ambalaj firmasının olmayışı, üretimde yok denecek kadar az firmanın oluşu, uygulamaya yönelik olarak bir çok kuruluşun konuya vakıf olmaması, uzman personel olmayışı, bizi bu konunun üzerine gitmeye zorladı. Buradan hareketle, Şirketimiz, özellikle Türkiye deki açığı doldurmak, müşterilerine en iyi hizmeti, en kaliteli, en çözümü kolay, en yüksek teknolojiyi kullanarak ve bu pazara, en ihtiyaca dönük ürünleri en ucuza sunacak şekilde yapılandı.
 

ÇEMBERLEME & SABİTLEME

Yeşil Polyester (pet) Ambalaj Çemberi, Polipropilen ambalaj çemberinde, Polyester çember konusunda hizmet vermekteyiz. Ürün yelpazemizdeki kalite standartlarının tümünü biz belirleriz. Tüm üretim aşamalarımızda son teknoloji kullanılır. Polyester Yeşil Çemberlerimiz son derece yüksek kaliteye ve mukavemete sahiptir. Firmamızın şu anda iştigal konuları arasında veya yardımda bulunabileceğimiz malzemeler ambalaj çemberi, çemberleme, şerit, şeritleme, çemberdir.
 

PAKETLEME

Paketleme ne demektir? Geçici depolanan eşyanın görünüş ve teknik özelliklerinin değiştirilmemesi koşuluyla aynı durumda muhafazalarını sağlamak üzere gümrük idarensin izni ve denetlemesi altında bazı işlemlere tabi tutulabilir. Bu işlemlere “elleçleme” adı verilir ve aşağıdaki türden işlemleri kapsamaktadır.
 
 • Kapların tamiri veya sağlamlaştırılması,
 • Kapların yenilenmesi,
 • Eşyanın havalandırılması,
 • Kalburlama,
 • Büyük kaplardan küçük kaplara boşaltma veya kapların birleştirilmesi,
 • Karıştırma,
 • Yeni kap çeşitleri yapma,
 • Kaplardan örnek veya numune alma.
Paketleme işlemi; ürünlerin taşınması, depolanması ve yüklenmesi sırasında yapılmakta ve bu işlem süreçlerin verimliliğini doğrudan etkilemektedir. Ürünün 25 değerinde değişiklik yaratmayan, katma değer sağlamayan, ancak doğru yapılmadığında ürünün değerinde kayba neden olan bir işlemdir.
 

YÜKLEME

Uzun yıllardan beri süre gelen tecrübe ve birikimleriyle Türkiye’de üretim(elleçleme), depolama ve dağıtım hizmetlerinin bir arada bulunduğu bir hizmet kalitesini ve Özel dağıtımlar departmanını kurarak başlatıp, bu birleşmenin yarattığı esneklik ve maliyet düşürücü etkileri müşterilerimize yansıtarak, müşterilerimizin en avantajlı birim fiyatlara ve konfora sahip olmalarını sağlamaya devam ediyoruz…
 
Bünyemizde profesyonel ekibimizin bulunması, dağıtıma gitmeden önce yapılacak bilgilendirme ve randevu aramalarını; ayrı bir üretim ekibinin bulunması ile de teslim edilecek ürünün niteliğine göre ayrıştırma, paketleme ve kısaca üretim işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktayız. Tüm bu süreç getiren işlerin birleşimi kaybedilen zamanın kazanımını, hızlı, başarılı ve memnuniyet artıran bir teslimat modelini başlatmaktadır.
 
Özel Dağıtım ekibimiz ile de, kaliteli hizmet, VIP müşterilere rahatlıkla ulaşma, güvenlik gerektiren dağıtımların özenerek yapılmasını sağlamaktayız.
 

MULTİMODAL TAŞIMACILIK

TRANSİT KARGO

ÖZEL KOLLEKSİYON TAŞIMACILIĞI